sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Jeff Bezos bierze przykład z Muska i leci w kosmos

Firma SpaceX

Jeff Bezos bierze przykład z Muska i leci w kosmos

Jeff Bezos, podobnie jak Elon Musk, ma plany dotyczące kosmosu. Od przedstawicieli jego firmy, Blue Origin, dowiadujemy się, że lot ma się odbyć 20 lipca tego roku. Najpierw jednak Bezos odda posadę prezesa firmy.

Bogacz przyznaje, że marzy o locie w kosmos odkąd skończył pięć lat. Lot w kosmos ma być więc dla niego największą przygodę. Jeżeli się to uda, to Bezos będzie pierwszym miliarderem, któr znajdzie się w przestzeni kosmicznej dzięki stworzonej przez siebie samego rakiecie. No może do końca siebie samego, a przez inżynierów Blue Origin, ale jednak. Do tej pory skojarzenia między bogactwem a lotem w kosmos wiązały się z postacią Elona Muska. Bezos jednak stala się pójść o krok dalej, gdyż nawet Mus nie zdecydował się na to, aby osobiście odbyć lot.

Pierwszy lot rakiety stworzonej przez Blue Origin

Rakieta, którą tworzy firma Blue Origin, ma pomieścić sześć osób. Taka sześcioosobowa kapsuła ma znaleźć się na orbicie okołoziemskiej. New Sheperd, bo tak się nazywa ta maszyna, została zaprezentowana po sześciu latach ciężkich prac i skrupulatnych testów. Już w maju tego roku firma przekazała informacje, że będzie możliwe wysyłanie w niej ludzi. Możemy jednak wyobrazić sobie, że cena biletów nie będzie dostępna dla zwykłego kowalskiego.