sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Słuchawki bluetooth. Bo każdy zasługuje na trochę wygody

Wszędzie tylko te kable. Ciągle trzeba coś podłączyć, a kable plączą się ze sobą tworząc prawdziwe marynarskie węzły. Czy da się przed tym uchronić? Owszem. Poprzez kupowanie akcesoriów bezprzewodowych. Zwykle łączą się one z głównym urządzeniem za pomocą technologii bluetooth.

Z mikrofonem czy bez?

Czy potrzebujemy słuchawek z wbudowanym mikrofonem? Jeśli chcemy używać ich jedynie do słuchania muzyki, to nie ma takiej potrzeby. Oczywiście od czasu do czasu możemy wykonać połączenie telefoniczne. Wtedy najlepiej jest włączyć tryb głośnomówiący i położyć telefon blisko nas.

Wbudowany mikrofon przydaje się jednak dla osób, które rozmawiają dużo przez telefon. Zbyt długie trzymanie słuchawki w ręce jest bardzo dużym obciążeniem dla naszej ręki. Nie tylko zaczyna nas ona boleć, ale też odechciewa się w ogóle rozmawiać. W takiej sytuacji, gdy potrzebujemy słuchawek bluetooth głównie do rozmawiania, to wystarczy nam jedna słuchawka z mikrofonem.

Nie kupuj tanich z supermarketu

Uwaga! Bardzo łatwo naciąć się na bubel. Często w supermarketach możemy znaleźć różnego rodzaju urządzenia elektroniczne, które są tańsze niż w sklepach firmowych. Niska cena zawsze kusi, ale też wiąże się z ryzykiem niskiej jakości. Lepiej więc zainwestować nieco więcej i kupić porządne słuchawki, żeby później nie musieć niczego żałować.