sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Jak wybrać power banka, aby nie żałować?

Power bank to bardzo przydatne urządzenie, bo pomaga nam magazynować energię, którą wykorzystamy do podtrzymania życia naszego telefonu. Wybór takiego power banka jest bardzo prosty, ale warto pamiętać, na co zwracać uwagę, aby nikt nie wcisnął nam bubla.

Ile naładowań?

Jednym z głównych kryteriów jest ilość naładowań, czyli po prostu pojemność naszego power banka. Ogólnie przyjęta norma jest taka, że nie ma sensu schodzić poniżej dwóch naładować. Różnica ceny między dwoma a czterema jest jednak na tyle niewielka, że lepiej zainwestować trochę więcej, ale za to mieć dużo większy zapas energii w swoim urządzeniu. A więc jaką pojemność wybrać? Zdecydowanie zalecamy, aby były to cztery naładowania.

LCD czy LED?

Urządzenie informuje nas o stopniu naładowania. Może robić to za pomocą diody LED-owej albo wyświetlacza LCD. Kwestii wizualnych nie będziemy poruszać, bo są one kwestią gustu. Jeśli jednak chodzi o przejrzystość i dokładność pomiaru, to zdecydowanie powinniśmy sięgnąć po LCD. Będą one pokazywać dużo dokładniejszy stan niż jakaś migająca diodka.