sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Samsung Smart TV coraz chętniej użytkowany przez Polaków

Samsung

Samsung Smart TV coraz chętniej użytkowany przez Polaków

Samsung Smart TV coraz chętniej użytkowany przez Polaków, a pomogła w tym pandemia. Nie jest żadną tajemnicą, że okres pandemii okazał się bardzo korzystny dla producentów i usługodawców, zajmujących się rozrywką elektroniczną. Dorobiły się firmy, prowadzące platformy streamingowe oraz sklepy z usługą e-commerce. Popularnością cieszyły się również tzw. Smart TV.

Smart TV to telewizor, który oprócz przeglądania zwykłych kanałów daje nam kilka innych możliwości. Między innymi pozwala nam na dostęp do takich platform streamingowych jak HBO:GO albo Netflix. W ubiegłym roku firma Samsung bardzo dużo zarobila na sprzedaży swoich „inteligentnych” telewizorów. Oczywiście inteleginentne są tylko z nazwy, gdyż sprzęt elektroniczny nigdy nie będzie inteligentny w taki sposób, w jaki człowiek jest. Jest to więc tyko nazwa, mają nadać atrakcyjności tym sprzętom.

Jak wyglądają statystyki?

Według statystyk, jakie prowadzi Samsung, użytkowanie usługi Smart TV wzrosło w okresie pandemii o 53%. Dla firmy byłoby dobrze, aby tak wysokie wyniki się utrzymywały, choć dla ludzi niekoniecznie. Spędzanie zbyt dużo czasu dziennie przy urządzeniach elektronicznych może mieć negatywny wpływ na ludzką psychikę. Stopniowe odzwyczajanie się od „prawdziwego” świata sprawia, że mniej chętnie podejmujemy wyzwania w życiu prywatnym oraz mniej chętnie próbujemy nowych rzeczy, które nie są związane z elektroników.