sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Windows 10 Pro – nowe oprogramowanie dla przedsiębiorców

nowa łatka

Windows 10 Pro Box

Windows 10 Pro ma być z założenia oprogramowaniem przyjaznym dla użytkownika między innymi za wykorzystanie zalet z poprzednich wersji takich takich Windows 7 i Windows 8.1. Zwykły Windows 10 przyniósł bardzo dużo niedogodności użytkownikom choćby ze względu na kafelki, które były całkowitą kontrą dla naszych dotychczasowych przyzwyczajeń. Czy Windows 10 Pro jest pod tym względem bardziej intuicyjny?

Co zyskają przedsiębiorcy dzięki nowemu Windowsowi?

Windows 10 Pro przygotowano z myślą o firmach i przedsiębiorcach. Wszystko dzięki ulepszonym możliwościom komunikacyjnym dla pracowników firmy, jeżeli jest ich dużo. Chodzi tu nie tylko o wysyłanie sobie wiadomości, ale przede wszystkim przesyłanie plików. System ten ma ułatwić proces przesyłania danych. Czy jest to jednak konieczne? Do przesyłania plików używamy przecież maila, mając do dyspozycji takie narzędzia jak Dysk Google. Dzięki niemu możemy wysyłać nawet bardzo duże pliki, które będą grzecznie czekały w chmurze. Microsoft zaś dał nam już do dyspozycji Teamsa jeśli chodzi o komunikację. Trudno jest więc przewidzieć, aby nowy system miał do zaoferowania coś naprawdę innowacyjnego, co usprawni kontakty między pracownikami firmy.

Windows 10 Pro i Dysk OneDrive

Użytkownicy systemu Windows 10 znają usługę Dysk OneDrive. Działa ona w zasadzie tak samo jak Dysk Google, czyli jest chmurą, w której mieszczą się nasze dane. Jej wada jest jednak taka, że dostęp do niej uzyskujemy poprzez aplikację na naszym komputerze, która sama w sobie przecież trochę zasobów musi zużywać. Google zaś oferuje nam dostęp do swojej chmury dopiero po zalogowaniu się na konto Google przez przeglądarkę. Windows 10 Pro ma ponoć zwiększyć pojemność dysku OneDrive. Czas pokaże, czy naprawdę użytkownicy potrzebują tej zmiany.

Microsoft walczy z konkurencją

Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę, że konkurencja jest silna. Tacy giganci jak Google co chwila rozszerzają swoje pole działania. Oferują usługi, na które obecnie jest zapotrzebowanie. Aby skutecznie zwalczać konkurencję, Microsoft musi oferować podobne usługi i dbać o to, aby były lepsze.