sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

RTV Euro AGD dzielnie walczy z lockdownem

Samsung

RTV Euro AGD radzi sobie z pandemią

RTV Euro AGD to sieć sklepów z urządzeniami gospodarstwa domowego. Do tej pory klienci kupowali tam telewizory, pralki, czajniki i wiele innych produktów. W tych czasach coraz więcej sklepów i innych lokali jest przymusowo zamykanych. W wyniku takich działań bardzo dużo osób traci pracę, przez co nierzadko konieczne jest zadłużenie się. Jak się okazuje sieć sklepów ze sprzętem RTV/AGD stara się prowadzić swój biznes pomimo obostrzeń.

Sklep z artykułami AGD czy sklep spożywczy?

Otóż w tym momencie większość sklepów sieci oferuje swoje produkty w sposób jak najbardziej normalny. Są one tak skonstruowane, aby spełniały wszystkie normy, o których wspominają obowiązują rozporządzenia. Między innymi można tam kupić kawę. A więc mamy do czynienia ze sklepem spożywczym. Można także zakupić wyroby medyczne takie jak ciśnieniomierze czy termometry. Jest to więc także apteka i sklep medyczny.

Jak poradzić sobie w pandemii?

Podobną strategię przyjęła Żabka, kiedy wprowadzono niedziele niehandlowe. W Żabce można nadać paczkę, więc oficjalnie może być otwarta jako punkt pocztowy. Wiele firm stosowało taki sposób obejścia przepisów w tamtym okresie i ta umiejętność przydaje się też dzisiaj. Zresztą nawet przed pandemią istniało wiele przepisów, które były tylko kłodami pod nogi przedsiębiorców czy nawet i zwykłych obywateli. Nic więc dziwnego, że nauczyliśmy się je omijać.

Zamknięta gospodarka

RTV Euro AGD to nie jedyna sieć sklepów, która musi sobie radzić z nieludzkimi przepisami. Poczuli to na własnej skórze właściciele wszelkich restauracji, salonów fryzjerskich czy klubów fitness. Czy restauracje mogą być otwarte w czasie pandemii? Na ten temat pojawiło się kilka problemów czy nie ścisłości. Były takie okresy, gdzie całkowicie zamykało się lokale, a potem się je otwierało. Potem wprowadzono zakaz siedzenia w lokalu, ale za to pozwolono, aby zamawiać jedzenie na wynos.

Niektóre lokale oczywiście nadal działają nieoficjalnie. Nawet jeśli informuję, że możliwe jest tylko wzięcie jedzenie na wynos, to i tak jedna z sal jest otwarta, gdzie goście mogą usiąść. Właściciele takich restauracji czy kawiarni mogą wpaść w kłopoty podczas wizyty z sanepidu. Mimo to nie za bardzo mają wybór, gdyż