sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Nowa łatka dla Windows 10. Jakie błędy poprawia?

nowa łatka

Nowa łatka dla użytkowników Windows 10

Nowa łatka dla użytkowników systemu Windows 10 nazywa się KB5005611. Jej celem jest rozwiązanie kilku problemów, związanych z okienkami. Można ją zainstalować dzięki systemowemu programowi Windows Update. Wydanie tej łatki wiąże się z pewnym specjalnym projektem, który przygotował Microsoft. Chodzi w nim o publikowanie nowych łatek każdego miesiąca. Pierwsze z nim pojawiają się pod nazwą Patch Tuesday.

Aktualizacje. Wsparcie dla użytkownika czy utrapienie?

Systemy operacyjne Windows mają to do siebie, że narzucają nam co rusz nowe aktualizacje. Niektóre są faktycznie przydatne, bo dodają funkcję, które ułatwiają życie użytkownikom. Częściej jednak są uciążliwe, a większość użytkowników nawet nie zauważa tych zalet. Przykładem takiej denerwującej aktualizacja może być ta, która nie tak dawno temu użytkownikom Windowsa 10 zainstalowała pasek, wyświetlający pogodę. Po najechaniu na niego wyświetla się okienko z najnowszymi informacjami. Problem polega na tym, że wiele osób omyłkowo najeżdża na nią kursorem, co rozprasza ich podczas codziennych zajęć. Do tego

Problemy użytkowników Windows 10

Dziesiąta odsłona Windowsa nie jest idealna, z czego użytkownicy bardzo dobrze zdają sobie sprawę. Wadliwe są chociażby okienka, które teoretycznie miały ułatwiać życie. Do tego ciągłe aktualizacje mogą mocno spowalniać starsze komputery. Problemy z tym systemem mogą też zauważyć fani klasycznych gier takich jak Gothic albo starsze odsłony popularnych Heroesów. Na nowych systemach nieraz w ogóle nie da się tych gier uruchomić, a jak już się da, to wymaga to setki łatek i konfiguracji. W momencie premiery użytkownicy od razu zauważyli, że intergejs jest mało intuicyjny. Stary dobry układ zastąpiono kafelkami, które nie znalazły zbyt wielu fanów w tamtym czasie.