sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Firma SpaceX zorganizowała lot turystyczny

Firma SpaceX

Firma SpaceX zaprasza na pokład. Ale tylko najbogatszych

Firma SpaceX zorganizowała lot turystyczny w kapsule Dragon. Wzięły w nim udział cztery osoby, które co prawda astronautami nie są, ale… stać ich.A konkretnie rzecz biorąc, to stać jednego z nich, czyli miliardera Jareda isaacmana. To on opłacił wszystkie miejsca w kapsule. Pozostali załoganci to Hayley Arceneaux, Sian Proctor i Chris Semborski. Jest to bardzo przełomowe wydarzenie, ponieważ jest to pierwszy komercyjno-turystyczny rejs orbitalny w historii.

Ważne wydarzenie czy zachcianka dla bogacza?

Bogaci ludzie znani są ze swoich niezwykłych zachcianek i można by pomyśleć, że to jedna z nich. Kiedy słyszymy, że jakiś bogacz leci w kosmos, to wyobrażamy go sobie, jak relaksuje się w kapsule z drinkiem w ręku. W tym wypadku jednak sprawa wygląda trochę inaczej, ponieważ cała załoga ma naprawdę ważne zadania do wykonania. Między innymi na pokładzie odbędą się eksperymenty medyczne. Będziemy mieć oczywiście wgląd w ich prace, a jednym z jej efektów będzie film dokumentalny. Będziemy mogli obejrzeć go za pośrednictwem platformy Netflix.

Zapewne wszyscy miłośnicy kosmosu będą śledzić przebieg misji i już nie mogą się doczekać gotowych materiałów. Na pewno będą robić wrażenie oraz rozbudzać ciekawość na temat kosmosu. Najprawdopodobniej każdy z nas, oglądając te materiały, będzie się zastanawiał, czy kiedyś i nam będzie dane wziąć udział w takiej turystycznej misji. Może nawet trafią one do stałych ofert biur podróży?

Co wiemy o misji?

Losy załogi będzie można śledzić na oficjalnej stronie misji. Na ten moment nie wszystkie informacje są ujawnione, więc misja jest częściowo tajna. Dopiero z czasem będziemy mogli odkrywać nowinki. Kilka rzeczy jednak wiemy, na przykład to, że kapsuła jest wyposażona w toaletę z widokiem. Jest ona jednak tak zorganizowana, żeby zapewniała dyskrecję pasażerom. Być może z czasem wybieranie się na taki rejs stanie się bardziej powszechne. Dziś nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, aby w kosmos mógł polecieć sobie każdy. Póki co możliwość tę rezerwują sobie tylko bogacze.