sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Najstarsza woda na świecie. Niezwykłe odkrycie

najstarsza woda na świecie

Najstarsza woda na świecie. Niezwykłe odkrycie

Najstarsza woda na świecie. To normalne, że interesują nas najstarsze rzeczy. Zastanawiamy się, jakie było najstarsze państwo na świecie. Fascynują nas najstarsze odkryte kości człowieka. Ale czy ktokolwiek z nas zastanawiał się nad najstarszą wodą? Takich odkryć też się dokonuje, a chodzi tym razem o wodę z kopalni Kids Creek. Datuje się ją na ponad 1,6 mld lat, ale jeszcze jedna rzecz.

Otóż w wodzie tej znaleziono organizmy, które żywią się wodorem i siarczanami. Mogły one przez ponad miliard lat istnieć bez problemu. Dlaczego ma to dla nas jakiekolwiek znaczenie? Istnieją bowiem zwolennicy teorii, że podobne organizmy mogą istnieć na marsie. Gdzieś głęboko pod pokrywą planety. Czy będziemy kiedyś w stanie się o tym przekonać? Zwróćmy uwagę na to, że dzisiaj dokonujemy czynów, które kiedyś wydawały się niemożliwe.

Czy wyprawa na Marsa jest możliwa? Naukowcy dokładają dziś wszelkich starań, aby odkrywanie czerwonej planety było coraz bardziej owocne.

Chociażby lot w kosmos jest czymś, co kiedyś nikomu by się nie śniło. A dzisiaj nie tylko lecimy na orbitę, ale też udało nam się wylądować na księżycu. Dzisiaj z kolei wydaje nam się, że lądowanie na Marsie jest niemożliwe. A jednak pojawiają się pewne plany związane z podróżami na tę planetę. Nie wiadomo, czy to się uda, ale niektóre wpływowe osoby będą na pewno dążyć do tego, aby to umożliwić. Naj bardziej znaną z takich osób jest Elon Musk.
Wiemy, że jego plany dotyczą szeroko rozumianej eksploracji kosmosu i przeznacza na to bardzo dużą część swojego majątku. Dzięki temu udaje się bardzo skutecznie rozwijać tę dziedzinę ludzkiej aktywności. Nie możemy jednak mieć pewności w kwestii tego, jak będzie wyglądać ta dziedzina jeszcze za życia Muska.

Elon Musk to obecnie najbardziej angażujący się w eksploracje kosmosu miliarder. Z jego działalnością wiążą się bardzo duże nadzieje.

Bardzo możliwe, że efekty jest pracy dostrzegą dopiero przyszłe pokolenia. Jeśli kiedyś faktycznie będzie możliwe polecenie na Marsa lub nawet zamieszkanie na nim, to z pewnością o Musku będą mówić podręczniki szkolne. Zarówno te do historii jak i te do astronomii. Ale na razie nie ma co przesadnie wybiegać w przód, gdyż jeszcze eksplorowanie Marsa jest w powijakach. Bardzo dużo czeka nas pracy, abyśmy w końcu mogli postawić stopę na tej planecie. Dlaczego w ogóle mielibyśmy chcieć mieszkać na innej planecie? Jest kilka różnych powodów takich jak przeludnienie lub zmiany środowiskowe, przez które życie na Ziemi przestałoby być możliwe dla człowieka.

Dla wielu jednak ten temat wciąż pozostanie jedynie sferą fantastyki i marzycielstwa. Może i to prawda, ale czy nie warto dbać o rozwój ludzkości i jej technologicznych dokonań?