sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Czy technologia czyni świat lepszym? Badania statystyczne Bosch Tech Compass

technologia

Czy na co dzień zastanawiamy się nad tym, jaki wpływ ma na nas technologia? Najczęściej myślimy o tym w kontekście naszego zdrowia, zwłaszcza gdy zauważamy u siebie pierwsze objawy uzależnienia. Mimo to bezpośredni wpływ technologii na nasze życie to nie wszystko. Warto też zwrócić uwagę, jaki ma i jaki może mieć wpływ na świat wokół nas, wliczając w to środowisko. Niektórym może się wydawać, że nie ma sensu się tym interesować, bo nas to nie dotyczy. Ale jest wręcz przeciwnie. To, w jakim otoczeniu żyjemy ma wpływ nie tylko na nas, ale także osoby, za które jesteśmy odpowiedzialni.

Technologia na rzecz naprawiania świata

Bosch Tech Compass przeprowadziło ankietę, z której wynika że 72% zgadza się ze stwierdzeniem, że świat jest lepszy dzięki technologii. Firma zapytała o to mieszkańców Wielkiej Brytanii, Chin, USA, Niemiec i Indii. Podzielili się oni swoją opinią na temat tego, jaki wpływ ma współczesna technologia. Między innymi pojawiły się odpowiedzi dotyczące celów współczesnego świata. Według większości uczestników technologia nie powinna dążyć do zaspokajania indywidualnych potrzeb tylko do odpowiadania na problemy świata. Wiadomo, że chodzi tu głównie o kwestie środowiskowe. Sprawę tę komentuje Stefan Hartung, który jest obecnie prezesem Zarządu Bosch. Mówi on, że ludziom potrzebna jest taka technologia, której zadaniem będzie rozwiązywanie problemów czasów obecnych. Między innymi ważne jest to, aby w krajach azjatyckich pojawiły się lepsze opcje związane z bezprzewodowym internetem.

W jaki sposób technologia wpływ na rzeczywistość?

Dzięki technologii mamy zupełnie nowe możliwości dbania o środowisko. Między innymi pojawiły się niedawno pomysły wykorzystania bakterii jedzących plastik. Oprócz tego posiadamy zupełnie nowe urządzenia, które pomagają nam wykryć zanieczyszczenia. Weźmy chociażby drony, które zajmują się wykrywaniem źródeł zanieczyszczeń. Możemy się spodziewać, że w przyszłości będzie takich możliwości dużo więcej, dzięki czemu walka o środowisko będzie nie tylko łatwiejsze, ale i skuteczniejsza.