sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Urządzenia elektroniczne na pierwszą komunię

pierwsza komunia

Urządzenia elektroniczne dla dziecka a pierwszą komunię

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważny czas dla każdego dziecka. Dla katolików jest to bardzo ważna inicjacja, ponieważ dziecko po raz pierwszy przyjmuje Ciało Chrystusa. Dzieci jednak zwykle nie przeżywają tego aż tak duchowo i w głowie im głównie prezenty. To wydarzenie z życia każdego młodego człowieka uległo bardzo dużej komercjalizacji, ale wcale nie musi być symbolem wielkiego przepychu i wydawania pieniędzy na lewo i prawo. Wręcz przeciwnie prezenty na komunię mogą być naprawdę subtelne i nie muszą być żadnych wyznacznikiem.

Uważajmy na potencjał uzależniający

Zwracajmy uwagę na to, jak wysoki potencjał uzależniający mają urządzenia, które kupujemy dziecku. Nie powinniśmy kupować mu zbyt wiele urządzeń smart takich jak inteligentne zegarki. Urządzenia te wszystkie łączy się z jedną siecią, co oznacza że użytkownik ma z nią ciągły kontakt. Niektórym może się wydawać, że to zaleta, ale efekt jest taki, że stajemy się bardzo mocno zależni od tej elektroniki. Trudno nam wtedy nawiązać kontakt z normalną rzeczywistością i sami się z niej w pewien sposób wykluczamy.

Zamiast smartwatcha można dziecku kupić tradycyjny zegarek. Jeśli będzie on dobrej jakości, to nasz syn i córka powinna się bardzo ucieszyć. Zwłaszcza dziewczynki zauważą, że zegarek może stać się bardzo stylowym elementem biżuterii.

To może chociaż telefon?

Każdy rodzic powinien podjąć przemyślaną decyzję w kwestii tego, w jakim wieku należy kupić dziecku pierwszy telefon. Dla jednych będzie to 10 lat, dla innych 14. Jest jednak wiele osób, które decydują się go kupić już na komunię i stał się on jednym z typowych prezentów. Czy to dobry pomysł? Psychologowie mogą się sprzeczać na ten temat i przedstawiać argumenty, dla których dziecko nie powinno mieć smartfona. Małe są jednak szanse na to, że trafią do większości rodziców a tym bardziej do samych dzieci. Rodzice więc ulegają presji i kupują swoim pociechom wymarzonego Samsunga albo iPhone’a.

Konsola do gier

Wcale niegłupim pomysłem będzie kupno konsoli do gier, choć musimy pamiętać, aby kontrolować to, w jaki sposób nasze dziecko z niej korzysta. Jeśli zobaczymy, że nasz syn lub córka gra całymi dniami i zaniedbuje obowiązki, to musimy powiedzieć stanowcze nie i odebrać im tę możliwość. Jeśli jednak będzie to dawkowane w odpowiedni sposób, to nie powinno być żadnego problemu. A wręcz przeciwnie, niektóre gry pozwalają popracować nad zręcznością lub logicznym myśleniem.