sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Poznaj datę premiery Play Station 5

fifa 22, zwiastun, premiera

Obecny rynek konsoli do gier jest opanowany przez Play Station 4. Nie mniej jednak już w listopadzie obecna konsola odchodzi do lamusa. Na rynek wkroczy nowa konsola Play Station 5.

Jak zapowiadają specjaliści od gier i japońscy producenci odbiorcy i fanatycy gier z pewnością nie będą zawiedzeni. Konsola jest nowej generacji i sprosta na pewno wielu oczekiwaniom. Początkowo twórcy konsoli nie zdradzali daty premiery. W mediach pojawiały się tylko zdawkowe informacje na ten temat. Teraz już data premiery jest znana. Jeżeli chodzi o Japonię i USA będzie to 12 listopada br. Z kolei premiera w Europie w tym także i w Polsce nastąpi 19 listopada br.

Początkowo mówiono, że data premiery przypadnie na koniec 2019 roku. Tak się nie stało. Późniejszym terminem miała być wiosna 2020 jednak pandemia korona wirusa lekko pokrzyżowała wspomniane plany.

Premiera w listopadzie jest strzałem w dziesiątkę z racji tego, że to właśnie listopad jest miesiącem kulminacyjnym jeśli chodzi o sprzęty elektroniczne. Wiele osób zaopatruje się w tym czasie w prezenty gwiazdkowe. Dodajmy, że obecna, a zarazem starsza wersja konsoli Play Station 4 nadal rokuje bardzo dobrze na rynku elektroniczny i wciąż jest pożądaną konsolą w kwestii kupna i sprzedaży.

Nowa konsola Play Station 5 ma bardzo futurystyczny wygląd. Miejmy nadzieję, że tak samo jak wygląda ta samo sprawdzi się podczas użytkowania i na długo z nami zostanie.

Jaka będzie różnica pomiędzy konsolami?

Różnica między konsolami będzie jedynie taka, że nowa wersja konsoli w przeciwieństwie do starszej wersji będzie dostępna w dwóch modelach. Konsola Play Station 5 bez napędu prawdopodobnie będzie tańszą wersją. Zróbmy jej miejsce już dziś i koniecznie przetestujmy. Krążą słuchy, że Play Station 5 będzie już ostatnią konsolą na rynku elektronicznym. Jednak na chwilę obecną są to tylko plotki i spekulacje, ponieważ nikt nie jest obecnie w stanie przewidzieć potrzeb rynku.