sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

FIFA 22. Mamy zwiastun i znamy datę premiery

fifa 22, zwiastun, premiera

FIFA 22. Mamy zwiastun i znamy datę premiery

FIFA 22 pojawi się na rynku 1 października. Jest to smutna wiadomość dla studentów, bo niestety nie będą mogli pograć w nią przed rozpoczęciem roku akademickiego. Wszyscy pozostali mogą już odliczyć dni do premiery nowej części słynnej serii. Co wiemy o najnowszej Fifie?

Nowe animacje dzięki technologii HyperMotion

Gra wykorzystuje technologię HyperMotion. Cechuje się ona wysokim realizmem, jak chodzi o ruch na ekranie. Dzięki niej wirtualni zawodnicy będą się dużo lepiej poruszać, a wszystko to możliwe dzięki specjalistycznym kamerom i strojom. Twórcy rejestrowali ruchy prawdziwych piłkarzy, trenujących na boisku. Po zarejestrowaniu ich naturalnych ruchów możliwe było przeniesienie ich do gry. Podobna metoda oczywiście istnieje już od dawna, ale teraz wchodzi na zupełnie nowy poziom.

Wiemy, że ma się pojawić aż 4000 nowych animacji, które będą wykorzystywać nasi elektroniczni piłkarze. Pomoże nam to lepiej wczuć się w grę, gdyż będziemy mieć wrażenie, że uczestniczymy w prawdziwym meczu. Jeszcze kilkanaście lat byłoby to zupełnie nie do pomyślenia. A jak cofniemy się o dwadzieścia kilka lat, to już całkowicie doznamy szoku. Wystarczy porównać, jak wyglądały i jak poruszały się postacie z gier z lat 90-tych. Nikt by wtedy nie pomyślał, jak daleko zajdzie przemysł wirtualnej rozrywki. Możemy więc tylko cieszyć najnowszymi osiągnięciami technologii i podziwiać ich efekty.

FIFA Ultimate Team czekają zmiany

Bardzo ciekawą zmianą będzie wprowadzenie Bohaterów FUT. Będą to specjalne karty, na których pojawią się znani zawodnicy. Na kartach pojawi się nawiązanie do ich osiągnąć w danym sezonie. Bohaterami FUT, o których wiemy, mają być Clint Dempsey, Fernando Morientes, Robbie Keane, Sami Al-Jaber, Diego Milito, Tim Cahill, Jorge Campos, Abedi Pele i Mario Gomez. Według pewnych przesłanek ma się pojawić też nasza polska gwiazda – Jerzy Dudek.

FIFA 21 nie dla PC-towców i właścicieli starszych konsol

Gra będzie dostępna na PC i starsze konsole, ale niestety użytkownicy nie będą mogli zachwycać się nowymi zmianami graficznymi. Zamiast tego, będą mieli przełożenie warstwy wizualnej z poprzedniej części gry, co może rozczarować wielu fanów, czekających na ten tytuł. Aby cieszyć się w pełni nowymi osiągnięciami technologicznymi podczas gry w najnowszą Fifę, trzeba posiadać Xbox Series X|S albo PlayStation 5.