sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Wszystko przechowujemy dziś na chmurze. To dobrze czy źle?

Dzisiaj coraz mniej osób preferuje płyty CD czy DVD. Dużo wygodniejsze jest skorzystanie z wybranej platformy internetowej i przechowywanie tam swojej kolekcji. Oczywiście są osoby, które się boją, że może dojść do kryzysu, w którym upadną wszystkie serwery. Mimo to zalet wciąż jest dużo.

Zalety chmury

Przechowywanie plików na chmurze ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim dbamy o środowisko. Wyobraźmy sobie, jak wiele plastiku trzeba wyprodukować, aby sprzedać grę lub film w plastikowym opakowaniu. Pomyślmy też o trwałości takiego rozwiązania. Płyta może się po jakimś czasie zepsuć, a do plików na platformie internetowej będziemy mieć nieograniczony dostęp bez limitu czasowego.

Co przechowujemy na chmurze?

Praktycznie wszystkie dane, jakimi dysponujemy, przechowujemy dzisiaj na chmurze. Na przykład gry wideo w wersji pudełkowej były kiedyś standardem. Dzisiaj najczęściej przechowuje się je na platformach typu Steam, Origin albo Epic Games. Filmy wypożyczało się z  wypożyczalni na kasetach lub płytach DVD. Dzisiaj od tego jest Netflix i HBO:GO. To samo jest zresztą z dokumentami. Zamiast przechowywać je wszystkie na komputerze korzystamy z naszego konta Microsoft i tam nie tylko mamy odczyt do plików tekstowych, ale także możemy je edytować online.