sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Jak uchronić dziecko przed uzależnieniem od smartfona?

Dzieci są bardzo podatne na uzależnienia. Nie jest możliwe, aby trzymać ich z daleka od technologii, więc nie uchronimy ich całkowicie przed tymi uzależnieniami. Możemy jednak pamiętać o kilku sprawach, dzięki czemu kontrola będzie dla nas łatwiejszym zadaniem.

Wyznaczyć odpowiedni wiek

Jako rodzice powinniśmy wyznaczyć konkretny wiek, w którym zamierzamy kupić dziecku pierwszy telefon komórkowy. Bardzo dużo rodziców decyduje się zrobić z tego prezent na pierwszą komunię. Tylko czy to nie jest zbyt młody wiek? Można to argumentować tym, że młody człowiek potrzebuje stałe kontaktu z rodzicami. Na przykład w sytuacji jakiegoś zagrożenia bezpieczeństwa albo nagłej potrzeby. Pamiętajmy jednak, że smartfon to nie tylko dzwonienie ale też cały szereg aplikacji. Wliczając w to gry oraz słynnego TikToka.

Kontrolowanie czasu

Kiedy dajemy dziecku telefon ważne jest, aby wyznaczyć mu granice czasowe, choć jest jedna ważniejsza rzecz. Mianowicie pilnowanie tego czasu. Co z tego, że powiemy naszym pociechom, że mają czas do godziny 20:00 jeśli o 20:40 dalej będą korzystać z urządzenia i nie przejmować się ustalonymi zasadami?