sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Automatyczne aktualizacje. Czy powinny być zawsze włączone?

aktualizacje

Automatyczne aktualizacje są nieodłącznym elementem użytkowania nowego sprzętu. To czy możemy je wyłączyć, czy nie, zależy od tego, z jakie urządzenia korzystamy. Jeśli jest to smartfon z Androidem, to niestety zrezygnowanie z aktualizacji nie będzie takie łatwe. W przypadku komputerów i systemu operacyjnego Windows sprawa jest już dużo dogodniejsza dla nas. Wtedy możemy sobie do woli włączać lub wyłączać tę opcje, ale musimy być świadomi tego, jakie są jej wady i zalety.

Dlaczego producent zaleca pozostawienie automatycznych aktualizacji?

Dlaczego producentom urządzeń elektronicznych zależy na tym, aby nasz system operacyjny aktualizował się automatycznie? Może nie powiedzą tego wprost, ale gdy wypuszczają na rynek swój nowy produkt, to zawsze jest on na swój sposób niedokończony. Zawsze są elementy, które można poprawić, a mają one wpływ na wydajność i komfort naszego użytkowania. Dlatego właśnie programiści takich firm jak Microsoft codziennie pracują nad możliwymi poprawkami obecnych systemów. Czasem pomysły okazują się nie trafiać w gusta użytkowników. Przykładem może być specjalny pasek w Windows 10, który wyświetla nam najnowsze informacje. Większość osób, korzystających z tego systemu miała raczej negatywny stosunek do tejże zmiany.

Negatywne strony aktualizacji

Automatyczne aktualizacje mogą być dla nas problemem, jeżeli korzystamy ze starszego sprzętu. Wtedy nowe rozwiązania, jakie oferują nam te aktualizacje, mogą nie okazać się kompatybilne z naszym sprzętem. Taka sytuacja może oznaczać różne niespodziewane usterki, na jakie nie jesteśmy przygotowani. Więc o ile automatyczne aktualizacje mogą być bardzo dobrym pomysłem dla nowego sprzętu, tak tradycjonaliści mogą mieć z tym małe problemy.

Kompatybilność

W dzisiejszych czasach kompatybilność jest bardzo ważna, jeśli chodzi o użytkowanie sprzętu. Producenci wszystkich urządzeń i aplikacji dbają o to, aby oferować swoim klientom nowoczesne rozwiązania, zgodne z najnowszymi standardami. Bardzo często jednak oznacza to, że kupując nowe urządzenie lub oprogramowanie tracimy możliwość korzystania ze starszych opcji. Jesteśmy wtedy zmuszeni, aby dokonać kilku następnych zakupów tak, aby wszystko ze sobą współgrało.