sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Premiera Play Station 5

16 września br. odbyła się prezentacja nowej konsoli Play Station 5.

Podczas prezentacji fani mogli poznać nazwy gier, cenę, oraz datę premiery. Premiera Play Station 5 z pewnością jest bardzo wyczekaną datą dla każdego gracza. Konsola Play Station towarzyszy nam od 7 lat. Play Station 5 jest zapowiadane już około pół roku. Każdy kolejny miesiąc przybliżał graczy o techniczne szczegóły.

Oficjalna premiera zapowiedziana jest jeszcze w tym roku. W wielu krajach premierę konsoli zapowiedziano na 12 listopada br. Jeżeli chodzi o polską premierę nastąpi ona 19 listopada, tak więc poczekamy jeszcze tydzień. Ruszyła już jednak przedsprzedaż konsoli. Cena konsoli nie będzie niska. Prawdopodobnie będzie oscylować w granicach 2300 zł. Tańszą opcją jest Play Station 5 Digital za które zapłacimy w granicach 1850 złotych.

Wygląd konsoli

Konsola będzie białoczarna o ergonomicznym kształcie. Producenci zapewniają, ze podczas gry z pewnością zyskamy więcej emocji, niż dotychczas. Nowa konsola ulepszona zostanie o szybszy dysk, a także procesor graficzny i szybszy czas przeznaczony na ładowanie. Zwiększona zostanie także pamięć. Jest to niezwykle ważne dla osób, które nie chciałyby rozstawać się z pokaźną kolekcją gier. Play Station 5 będzie również bogatsze o grafikę.

Posiadacze Play Station 4 nie muszą mieć obaw przed zakupem nowszego modelu konsoli. Z niecierpliwością czekamy na więcej emocji i możliwości podczas gry. Będzie to z pewnością idealne rozwiązanie na długie, jesienne wieczory.