sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Endomodo – co oferuje ta aplikacja?

endomodo

Endomodo – przydatna aplikacja dla sportowców

Endomodo jest bardzo przydatną aplikacją dla osób uprawiających taki sport jak bieganie albo jazda na rowerze. Dość dużo osób korzysta z tego programu na swoim telefonie i spotyka się on z dużym uznaniem. Czy to znaczy, że nie ma on żadnych wad? Oczywiście, że ma i dlatego spróbujmy się zastanowić nad tym, czy i dlaczego warto z tej opcji korzystać.

Czy warto korzystać z Endomodo?

Do czego nam Endomoda? Jaki jest w ogóle cel korzystania z tej aplikacji? Dzięki niej mamy łatwy dostęp do ilości wykonanego przez nas treningu. Chodzi tutaj głównie o liczbę kilometrów oraz czasu. Jest to bardzo dobra okazja dla osób, które mają postanowienie zrobienia konkretnej liczby kilometrów w ciągu roku. Dzięki takiemu elektronicznemu notatnikowi będziemy zawsze mieć wgląd w nasze postępy.

Jeśli chodzi o jazdę na rowerze, to oczywiście mamy opcję kupić sobie tradycyjny licznik kilometrów. Zawsze to jednak dodatkowe urządzenie, więc skorzystanie z aplikacji jest bardziej minimalistyczne. Niestety, jak już wiemy, urządzenia smart bardzo często zabijają naszą koncentrację i dokładanie sobie kolejnej aplikacji może tylko pogłębiać ten problem. Można więc powiedzieć, że zarówno osobne urządzenie, jak i aplikacja mobilna mają swoje wady i zalety. Wybór należy więc do nas.

Co oprócz czasu i odległości?

Aplikacja o której mowa liczy nie tylko kilometry, jakie przebędziemy. Oprócz tego możemy sprawdzić naszą prędkość i tempo. Wbrew pozorom są to dwa różne pojęcia. Do tego będziemy mogli sprawdzić, ile litrów wody potrzebujemy wypić przy wysiłku, jaki podejmujemy. Pamiętajmy jednak, że są to dane przybliżone. Aplikacja nie ma bezpośredniego dostępu do naszego organizmu i nie możemy się całkowicie zdawać na nią.

Czasem też liczba kilometrów albo czas mogą być błędnie podawane. Bywa że na krótkie momenty tracimy łączność z urządzeniem. Wtedy dochodzi do drobnych przekłamań. Nawet jeśli są to krótkie momenty, to już może nam to zaburzyć realizowanie naszego postanowienia. Jeśli zależy nam na rocznych wynikach, to na koniec roku możemy wcale nie widzieć faktycznych wyników. Zdecydowanie psuje to frajdę z wyzwań polegających na pobijaniu własnych rekordów.

Czy potrzebne jest połączenie z internetem?

Aby korzystać z Endomodo, nie musimy wcale mieć włączonego internetu w telefonie. Kilometry i tak będą się naliczać, więc o to możemy być spokojni. Jednak korzystanie z internetu daje nam dużo korzyści. Możemy na przykład na bieżąco tworzyć mapę naszych tras. To bywa naprawdę satysfakcjonujące, kiedy po powrocie do domu włączymy mapę naszego miasta i sprawdzamy, jakie trasy przebyliśmy.

Dobrze jest też zarejestrować konto i korzystać z opcji premium. Dzięki temu monitorowanie naszych postępów będzie jeszcze łatwiejsze, a my będziemy mieć dostęp do większej liczby szczegółów. Oczywiście nie oznacza to, że korzystając z darmowej opcji, będziemy bardzo pokrzywdzeni. Podstawowe narzędzia nadal są bardzo przydatne i mogą ułatwić nam trening.

Nie każdy z nas musi być przecież wytrawnym sportowcem, który każdy szczegół ma w małym palcu. Zawsze możemy uprawiać sport amatorsko, dla własnej przyjemności. Wtedy liczenie samego dystansu i czasu w zupełności powinno nam wystarczyć. Jeśli interesuje nas ogólnie idea takiej aplikacji, ale nie odpowiada nam ta konkretna, to żaden problem. Na rynku istnieją inne aplikacje podobne do Endomodo i któraś z nich na pewno wpadnie nam w oko.