sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Ciekawe sporty popularne w Anglii inne niż piłka nożna

Anglia to kraj, który znany jest z doskonałej kadry piłkarzy. To właśnie stamtąd wywodzi się David Beckham. Piłka nożna stoi tam na naprawdę wysokim poziomie.

Nie można jednak zapomnieć o tym, że na Wyspach uprawiane są również inne sporty, jakie nie tylko przynoszą ogrom emocji uczestnikom. Nie brakuje widzów, którzy z wypiekami na twarzy śledzą wszystkie rozgrywki.

Popularne sporty w Anglii

Sport to rywalizacja, która zawsze wiąże się z ogromnym wyzwaniem pokonania przewodnika. Jakie sporty są popularne w Anglii oprócz piłki nożnej?

Warto zwrócić chociażby uwagę na rugby. To właśnie w tym kraju ma się m.in. do czynienia z oficjalnym Związkiem Rugby. Istnieją rozgrywki profesjonalne, jak również amatorskie. Fachowo nazywa się je Rugby Union i Rugby League. Różnią się one zasadami, jak również liczbą zawodników. Jest to sport, który jest  najbardziej popularny w Yorkshire, północno-zachodniej Anglii i Cumbrii. Sprawdź cały wpis dotyczący rugby: https://www.premierleague.pl/nie-tylko-futbol-w-anglii-poznajcie-rugby/.

Krykiet to dyscyplina sportowa, którego historia sięga XVI wieku. Obecnie można mówić o osiemnastu klubach profesjonalnych, jakie istnieją na terenie wysp. W rozgrywkach używane są kije i piłki. Za każdym razem na przeciwko siebie stawiają dwie drużyny. Krykiet jest takim sportem, który doczekał się także corocznego turnieju, który rozgrywany jest w Anglii przez kilka dni.

Wyścigi konne to drugi najpopularniejszy sport. W szczególności, jeżeli chodzi o Royal Ascot, który gromadzi członków rodziny królewskiej. Tak, to właśnie ten moment, kiedy na głowę zakłada się barwne kapelusze. W całej Wielkiej Brytanii znaleźć można ok. 60 torów, jakie posiadają specjalną licencję, która pozwala na urządzanie wyścigów.