sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Rozbudowa mięśni pleców – czy nowoczesne maszyny okażą się pomocne?

Oglądasz sylwetki zawodników kulturystycznych lub osób związanych ze światem fitness i marzy Ci się posiadać równie wielkie plecy? Rozbudowane mięśnie pleców często określa się mianem „lotniska”. Dlatego jeśli również i Ty chcesz mieć tego typu posturę, to warto wykonać najlepsze ćwiczenia na plecy. Jakie ćwiczenia warto wpleść do treningu, aby rzeczywiście rozbudować plecy? Sprawdźmy to!

Podciąganie na drążku

Prawdziwy król ćwiczeń na plecy Jednym z prostszych, znanych i naprawdę skutecznych ćwiczeń na plecy z pewnością jest podciąganie na drążku. To właśnie drążek pozwala nam zaangażować do pracy wiele mięśni pleców. W ten sposób możemy popracować zarówno nad siłą, jak i budową mięśni. Jest to na pewno świetny sposób na to, aby szybko i skutecznie zbudować mięśnie najszersze pleców, ale nie tylko.

Martwy ciąg

Ćwiczenie, dzięki któremu zbudujesz nie tylko plecy Oczywiście osoby, które regularnie uczęszczają na siłownie doskonale wiedzą, że martwy ciąg jest obok przysiadów ze sztangą i wyciskanie sztangi na ławce poziomej jednym z trzech królów ćwiczeń. Dlatego jeśli układamy plac treningowy na plecy, to takie ćwiczenia jak martwy ciąg i jego odmiany powinny koniecznie znaleźć się w planie treningowym.

Jakie jeszcze ćwiczenia na plecy warto umieścić w treningu?

Na pewno ćwiczeń na plecy jest całe mnóstwo. Spis wszystkich możliwych ćwiczeń na rozbudowę mięśni pleców znajdziemy także na portalu FitMaster. Naszym zdaniem warto na pewno wdrożyć do placu wiosłowanie na plecy. I to w różnych odmianach – zarówno ze sztangą, jak i z hantlami. Ponadto ciekawymi ćwiczeniami są także ściąganie drążka górnego, czy też przyciąganie na wyciągu. Tutaj przyda się nowoczesna maszyna do treningu pleców. Na pewno warto wybrać takie ćwiczenia, które pozwolą nam pracować nad słabymi stronami.