sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Który mobilny internet jest najszybszy?

Nie wyobrażamy sobie dzisiaj życia bez telefonu na wyciągnięcie ręki. Zależy nam też na tym, aby mieć dzięki niemu dobry dostęp do internetu. Chcemy łączyć się z siecią z każdego miejsca, w którym się znajdziemy.

Jeśli chodzi o internet 5G, to na rynku najszybszy jest Plus. Jego prędkość wynosi nawet 139,2 Mb/s, co oznacza, że posiadacze tej sieci mogą sobie pozwolić na bardzo dobre przesyłanie danych.

Pakiet na internet mobilny przydaje się zawsze, gdy jesteśmy poza domem. Podczas spędzania czasu w swoich własnych czterech kontach oczywiście najlepiej wyjdziemy na łączeniu się przez sieć Wi-Fi. Wtedy oszczędzamy dużą część pakietu, który możne nam się szybko skończyć.

Oczywiście zdarzają się też sytuacje, gdy internet w domu z jakiegoś powodu działa nieco gorzej. Wtedy przejście na dane mobilne może być dla nas wybawieniem. Zwłaszcza, gdy pracujemy nad czymś ważnym i nie możemy sobie pozwolić na odcięcie się od sieci.

Jak się sprawuje sieć 5G?

Od stosunkowo niedawna mamy do czynienia w Polsce z siecią 5G. Ma ona bardzo dużo zwolenników, gdyż internet zapewnia bardzo szybki przesył danych. Wszystko dzięki nowoczesnej technologii i odpowiednim nadajnikom.

Wcześniej dominowały sieci 3G i 4G, które były dużo słabsze od tej najnowszej. Mimo to wciąż są w użyciu i sięgają po nie osoby, które nie mają aż tak wysokich wymagań co do jakości swojej sieci.