sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Do Polaków dzwonią obce numery

W ostatnim tygodniu bardzo nasiliły się dziwne ataki na telefony komórkowe.

Wszystko zostało bardzo podstępnie zorganizowane, podobno to system wybiera sobie numery na które dzwoni. Należy uważać na podejrzane numery i po prostu ich nie odbierać. Odebranie takiego telefonu może nas narazić na wysoki koszt i duże rachunki. Nie warto także oddzwaniać na tego typu podejrzane numery.

Numery na które powinniśmy uważać to: 734 818 156 lub też 734 818 186. Często zdarza się tak, że dzwoniący chcą nam zaoferować na sprzedaż dany produkt lub proszą o podanie numeru  pesel. Absolutnie nie podawajmy naszych danych, gdyż dzięki podaniu numeru pesel, który nas identyfikuje możemy na siebie sprowadzić nieszczęścia w postaci długów lub kredytów. Tego typu numery zaciągają na nas także chwilówki.

Często zdarza się, że niepowołane numery kontaktują się z nami w nocy. Ludzki odruch jest taki, że po wstaniu z łóżka i sięgnięciu po telefon człowiek po prostu oddzwania na dany numer. Jesteśmy nieświadomi zagrożenia, gdyż numer wygląda na polski. Jak się okazuje właścicielami numerów są mieszkańcy Konga i może to nas narazić na niewyobrażalne koszty związane z połączeniem. Nawet połączenie kilkusekundowe może nas wiele kosztować.

A co na to sieci komórkowe?

Ciężko tak naprawdę zapanować nad takimi oszustami komórkowymi. Nie znaleziono konkretnego rozwiązania. Sieci komórkowe radzą jedynie, aby po prostu nie odbierać i uważać na kontakt z obcymi numerami przychodzącymi.