sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Aplikacje szpiegowskie Google

aplikacje antywirusowe

Jak się okazuje również Google posiada aplikacje szpiegowskie. W ostatni czasie aż 16 tego typu aplikacji zostały usuniętych przez zespół Google.

Aplikacje zostały zniwelowane w związku z zagrożeniem i przenoszeniem wirusa na inne apki. Niektóre aplikacje były niezbyt korzystne dla użytkownika z racji tego, że za ich pośrednictwem aplikacje otrzymywała dostępy chociażby do smsów, kontaktów, a także poufnych informacji zawartych w telefonie. Jak powszechnie wiadomo nikt nie lubi tej próby ingerencji i nikt nie chce być śledzony, a tak naprawdę i nieświadomie każdy w tym tkwił.

Niekorzystne aplikacje należały przede wszystkim do domeny Google Play. Niestety aplikacje zostały pobrane w tym miesiącu kilkanaście tysięcy razy. Do aplikacji zaliczały się także programy do obróbki zdjęć. Eksperci informują do Klientów indywidualnych i posiadaczy smartfonów, aby w trybie natychmiastowym odinstalowali aplikacje.

Oto lista aplikacji, których należy się niezwłocznie pozbyć:  All Good PDF Scanner, Mint Leaf Message-Your Private Message, Unique Keyboard – Fancy Fonts & Free Emoticons, Tangram App Lock, Direct Messenger, Private SMS, One Sentence Translator – Multifunctional Translator, Style Photo Collage, Meticulous Scanner, Desire Translate,Talent Photo Editor – Blur focus, Care Message, Part Message, Paper Doc Scanner, Blue Scanner, Hummingbird PDF Converter – Photo to PDF.

Pamiętajmy o tym co ściągamy na nasz telefon, bo bardzo szybko możemy ściągnąć na siebie problem związane z inwigilacją.