sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Technologia dotyczy nie tylko zawodowców

Technologia w sporcie to temat na bardzo długą dyskusję. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na różne sporty, choćby piłkę nożną – część sędziów ma nieustanny dostęp do powtórek. Jak wiadomo, piłka nożna to sport, w przypadku którego wydarzenia mogą dziać się bardzo szybko. Wydaje się, że powtórki to po prostu konieczność, choć sędziowie długo musieli na nie czekać.

Warto jeszcze pamiętać o tym, że w piłce nożnej są ogromne pieniądze. Co za tym idzie, błąd sędziego może kosztować bardzo dużo. Trzeba też uczciwie powiedzieć, że błędy dalej są, wszak za technologię odpowiadają ludzie, a ludzie zawsze mogą się pomylić.

Niemniej jednak tematem tekstu jest coś innego – technologia w zawodowym sporcie to coś oczywistego, a czy to samo można mówić o sporcie amatorskim?

Sport amatorski a technologia

Jeśli uprawiasz sport amatorsko, również masz do czynienia z technologią. Technologia jest obecna w każdej części naszego życia (choć pewnie nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę).

Nawiązując do szczegółów, wystarczy skorzystać z działania stopera. Ponadto trzeba pamiętać o tym, że są stopery, które umożliwiają mierzenie międzyczasów. Naturalnie są także bardzo pomocne aplikacje. Aplikacje pomocne podczas uprawiania sportu to temat na oddzielny tekst (wystarczy się rozejrzeć).

Oczywiście nie można też zapominać o tym, że trzeba mieć do dyspozycji odpowiedni sprzęt.

Cały czas najważniejsi są ludzie

Technologia jest bardzo ważna, ale nieustannie kluczowe znaczenie mają ludzie. Weźmy pod uwagę powtórki w sporcie – powtórki śledzą sędziowie. Powtórki to gigantyczne wsparcie, ale cały czas ostateczna decyzja należy do człowieka.

Wracając do amatorskiego sportu, na pewno musisz śledzić czy technologia działa tak, jak powinna. Nietrudno natknąć się na coś, co wprowadza w błąd, zamiast pomóc. Ponadto nie ma co ukrywać, że ogromne znaczenie mają potrzeby.

Jedna osoba może chcieć się odchudzać, kolejna może myśleć o utrzymaniu formy, natomiast trzecia skupi się na czymś innym. Najważniejsze jest jednak coś innego – o cokolwiek by nie chodziło, wszystko sprowadza się do zachowania samodyscypliny.