sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Wielkie zwycięstwo Lecha Poznań

Wczorajszy mecz Lecha Poznań z belgijską reprezentacją Charleroi okazał się być zwycięski dla drużyny. Lech Poznań pokonał Belgów 2:1 i tym sposobem drużyna awansowała do Ligi Europy.

To wielka radość dla zespołu, który po pięcioletniej przerwie wraca na europejskie salony piłki nożnej. Ostatnie czasy były bardzo pozytywne dla polskiego składu Lecha Poznań, który radził sobie wyśmienicie podczas ostatnich rozgrywek na boisku. Wczorajsze spotkanie, tylko potwierdziło ciężką pracę piłkarzy poznańskiej reprezentacji zwycięskim wynikiem meczu. W kolejnych meczach Lech Poznań ma szansę trafić na bardziej dynamiczne drużyny i zagrać w tzw. „Grupie śmierci”.

Losowanie przeciwników odbędzie się już dzisiaj o godzinie 13:00 i to właśnie dzięki losowaniu dowiemy się, gdzie trafi drużyna Lecha. Obecny sukces drużyny wiąże się także z pieniędzmi. Przypomnijmy, że dzięki występów na boisku drużyna zarobiła już niemałą kwotę, bo 4 miliony euro. Faza grupowa może stać się przepustką do kolejnych rozgrywek z udziałem zespołu. Z kolei pieniądze mogą stać się ogromną motywacją dla piłkarzy Lecha Poznań. Nie tylko zwycięstwa gwarantują dobre pieniądze, ale także remisy.  Lech w przeciwieństwie do drużyny warszawskiej Legii idzie w zaparte po swoje. Dodajmy, że reprezentacja Legii Warszawa przegrała wczoraj 3:0 podczas meczu w Warszawie. Przegrana spowodowała, że Legia została wyeliminowała z kolejnych rozgrywek.

Kolejne mecze z udziałem drużyny Lecha rozpoczną się 22 października i potrwają do 10 grudnia.