sportstechnologys.pl

Sport, technologia, serwis sportowy

Kask rowerowy – co wziąć pod uwagę podczas jego zakupu?

Kaski, których używają rowerzyści podczas jazdy swoim jednośladem, odgrywają bardzo ważną rolę. Dzięki nim każdy może czuć się bezpiecznie. Poza tym ich opływowy kształt pomaga uzyskać bardziej aerodynamiczną sylwetkę, co sprzyja szybkości przemieszczania się. Ta kwestia jest szczególnie istotna dla wyczynowych kolarzy. 

Kask dostosowany do potrzeb i warunków 

Na naszym rynku można znaleźć szeroki wybór kasków rowerowych, które zaspokoją potrzeby zarówno kolarzy szosowych, triathlonistów, miłośników MTB, oraz osób uprawiających jazdę na rowerze rekreacyjnie. Do tego można zakupić dedykowany osprzęt techniczny. W sklepach z tego typu produktami znajdziemy sprzęt od światowych producentów, charakteryzujący się wysoką jakością wykonania, dużą trwałością, nowoczesnym wyglądem oraz wysokim poziomem wygody użytkowej. Dobry kask rowerowy posiada niezwykle ważne dodatki. Należy do ich zaliczyć szybkę z powłoką fotochromatyczną, która dopasowuje zaciemnienie do panujących warunków atmosferycznych. Ważny jest w tym wypadku również odpowiedni przepływ powietrza, dlatego kaski wyposaża się w specjalistyczne systemy służące temu celowi. Niektóre kaski rowerowe posiadają metalowe siateczki, zapewniające odpowiednią ochronę przed owadami 

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

Dobry kask rowerowy powinien posiadać wytrzymałą konstrukcję. Niemniej istotny jest również odpowiedni design. Odmienny kształt i proporcje będzie posiadał kask, damski, męski szosowy, czy zwykły amatorski. Niektóre osoby przykładają dużą wagę do harmonii kolorystycznej, dlatego też producenci tego typu produktów oferują je w różnorakiej tonacji barwnej. Jednak najważniejszym elementem, jeśli chodzi o kask rowerowy, jest jego korpus. To właśnie od niego zależny wytrzymałość całej konstrukcji oraz amortyzacja uderzenia. Kupując kask, trzeba zwrócić uwagę, z jakiego materiału został wykonany. Trzeba przy tym uwzględnić warunki, w jakich będziemy się poruszali. Jeżeli najczęściej jeździmy po drogach asfaltowych czy kamienistych, to musimy zakupić naprawdę wytrzymały produkt. 

Liczy się jakość i wytrzymałość 

W dobie obecnej w asortymencie wielu sklepów dostępne są kaski rowerowe, dedykowane kolarzom wyczynowym, co świadczy o wysokiej jakości. Pod kopułą takiego kasku znajdziemy wysokiej klasy piankę amortyzującą uderzenia. To w zasadzie od niej zależy komfort użytkowania zakupionego produktu. Chodzi też o to, by podczas uderzenia jego siła skupiła się na powierzchni kasku i odpowiednio zabezpieczyła głowę kolarza. Przy tym kask musi być wygodny, by podczas jazdy nie doszło do żadnych ran czy nawet otarć.